2022-3 - CECH Opole

29.03.2022r.

Nowe stawki składek członkowskich oraz pozostałych opłat

Składki członkowskie podstawowe dla członków zwyczajnych, będących osobami fizycznymi, zakładami rzemieślniczymi prowadzącymi w formie spółek cywilnych, oraz będącymi osobami prawnymi wynoszą miesięcznie:

33 zł od osoby

Składki członkowskie dodatkowe pobierana jest za zatrudnienie uczniów i wynosi:

9 zł za ucznia

Za spisanie umowy o naukę zawodową pobiera się opłatę od opiekuna (rodzica) w wysokości:

60 zł

Wprowadza się opłatę za dokumenty przesłane drogą elektroniczną do refundacji kosztów wynagrodzenia ucznia młodocianego za kazdy kwartał w wysokości

10 zł

Emeryci i renciści, będący członkami zwyczajnymi, uiszczają składkę w wysokości 50% składki podstawowej.

Składki Członkowskie dla dobrowolnych członków Cechu, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej wynoszą nie mniej niż 1 zł rocznie.

1. Ustala się opłatę za wpis do rejestru Cechu w wysokości 150 zł od osób fizycznych oraz 300 zł od osób prawnych i innych jednostek nie posiadających osobowości prawnej,

2. Wstępujący ponownie – po uprzedniej rezygnacji lub skreśleniu z członkostwa – opłacają wpisowe w wysokości 400 zł.

3. Zwalnia się z opłaty wpisowej osoby, które przejmują zakład po najbliższej rodzinie i deklarują przynależność do Cechu

4. Pobiera się opłaty w wysokości 50 zł za wydanie zaświadczenia dla celów emerytalno-rentowych, innym osobom nie zrzeszonym w Cechu.